![]() |
![]() |
![]() |
||||
Welcome to the GoFuckYourself.com - Adult Webmaster Forum forums. You are currently viewing our boards as a guest which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content and access many other special features. Registration is fast, simple and absolutely free so please, join our community today! If you have any problems with the registration process or your account login, please contact us. |
![]() ![]() |
|
Discuss what's fucking going on, and which programs are best and worst. One-time "program" announcements from "established" webmasters are allowed. |
|
Thread Tools |
![]() |
#101 | |
The People's Post
Industry Role:
Join Date: Dec 2008
Location: invisible 7-11
Posts: 64,404
|
Quote:
|
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#102 | |
Confirmed User
Industry Role:
Join Date: Oct 2006
Location: Canada
Posts: 9,058
|
Quote:
__________________
webmaster at pimproll dot com |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#103 |
Porn Meister
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Posts: 16,443
|
Check for the 10 lb box of Quaker old fashioned oats. It's a great deal usually, around 10 to 15 bucks. Rice, dry beans, flour.. buy in bulk. Lots of old school penny pinching ideas out there. Buy whole chickens and cut them up yourself. Make stock from the carcass. Other things it makes sense to buy frozen. Frozen loose leaf spinach is 99 cents a pound, organic baby spinach in the produce section is gonna be about 4 bucks. It grows like a weed if you have a patch of dirt BTW. Seeds are also covered by the EBT program. She didn't do much trying it seems.
__________________
43-922-863 Shut up and play your guitar. ![]() |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#104 |
cuck
Industry Role:
Join Date: Mar 2003
Posts: 11,571
|
I think the purpose would be they only have $4 a day for food and they're too lazy to cook and freeze their own meals. Sly's meal plan was more nutritious and still within budget. I always look for the simplest way. I would've suggested mcdonalds but I don't think they sell cheeseburgers for $1 anymore.
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |